Martin "prsíčko" Horský

Ahoj, jsem Martin Horský, přezdívaný Prsíčko. Jsem profesionální MMA zápasník. Vyrovnaný, spokojený a sebevědomý muž - ne vždy tomu bylo tak. Mám za sebou dlouhou cestu sebepoznání, sport mi změnil život.

K bojovým sportům jsem se dostal až ve svých 33. letech. K boxu mě dostala cesta k úbytku váhy. Zavedu vás teď  do doby kdy jsem chtěl být největším mužem v praze a vážil jsem o šedesát kilo víc než je moje aktuální váha.

Věřte nebo ne, já byl v tom těle opravdu spokojený, problém ale byl, že moje tělo vůbec spokojené nebylo a začalo mi to dávat najevo. V té době jsem pracoval na dveřích jako vyhazovač a moje tělo bylo dobrý pracovní nástroj, to že jsem byl schopný vyjít pouze schody do práce a navíc už můj dech nestačil, byla věc druhá. Po tom co moje tělo přestalo zvládat hmotnost kterou jsem nosil, jsem se rozhodl s tím hnout.

Jediné moje kardio které jsem si tenkrát mohl při své váze dovolit byla chůze, tak jsem po večerch začal chodit na procházky a postupně přidával běh. Můj první uběhnutý kilometr si pamatuji do dnes. U běhání jsem mimochodem zůstal dodnes a je to moje velká vášeň, tenkrát by mě ani ve snu nenapadlo že budu schopný uběhnout několik půlmaratonu a ještě s časem pod dvě hodiny.

Mám zasebou několik zápasů v boxu, MMA a K1. Cesta byla nenápadná, s jasným cílem, drží mě touha zápasit a dohnat zkušenosti, které jsem začal sbírat až v pozdějším věku oproti jiným zápasníkům. Za můj dosavadní největší úspěch považuji možnost zápasit pod francouzskou organizací HEXAGONE kde o mě bylo skvěle postaráno a odkud jsem si poprvé přivezl výhru. 

Těch příležitostí na které budu vzpomínat je velká spousta. Rád bych ale také zmínil zápas v boxu bez rukavic a první českou organizaci Vallhalla kde jsem měl možnost zápasit a kde jsem se cítil dobře, kdo ví, třeba ještě...

Aby to nevypadalo že je to jen o bitkách, hodně času věnuji také tréninkům na posílení svalů a také na kompenzaci a zlepšení úderů. V roce 2021 jsem dokončil trenérský kurz a soustředím se na správnost provedení silového cvičení. Moje cvičení je teď o mnoho komplexnější než kdy dřív. 

Moje vášeň ke sportu mi rozšířila obzory a otevřela dveře do jiného světa. Můj život se stal aktivnější a šťastnější ve všech ohledech. Pokud chcete začít se sportem a "nakopnout" váš život, rád vám předám svoje zkušenosti. Pokud chceš zlepšit kondici, jsi na správném místě. Pokud máš chuť se stát zápasníkem, dám ti ty nejlepší podmínky a dostanu z tebe maximum.

© 2023 M3GYM - MMA Třebíč - Všechna práva na piruety vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!